GENERATORK MAKINE LTD. STI.

GENERATORK MAKINE LTD. STI.

Standard Member

GENERAL INFORMATION

Company Profile

Pensa jeneratör, 2007 yılında bir aile şirketi olarak İstanbul Ümraniye’ de kurulmuştur. Dizel ve benzinli jeneratör gruplarının üretimi, satış ve satış sonrası teknik hizmetleri alanlarında faaliyet göstermek üzere, 10 yılı aşkın süredir profesyonel ekibi ve yeni nesil üretim teknikleriyle, sürekli gelişen teknoloji ve kalite prensiblerinden ödün vermeden insanı ve çevreyi koruma ilkelerini

benimseyerek, enerji kaynakları sektöründe ki yerini almıştır.

Teknolojik gelişimleri yakından takip eden, inovasyonun gücüne inanan, müşteri beklentilerini sürekli işin merkezinde tutan kurum kültürü misyonundayız.

Dünya’ da bilinen motor ve alternatör markalarının üretmiş olduğu ekipmanlarla dizel jeneratörleri ve benzinli jeneratörleri uluslar arası güvenlik ve kalite standartlarında üretimi yaparak, Sizlere enerji ihtiyacınızı her zaman ve her yerde kesintisiz olarak hizmetler sunmak için tüm ekibimizle çalışmalarımıza aralıksız olarak devam edeceğiz.


959/5000
Pensa generator was established in Ümraniye, Istanbul as a family company in 2007. With more than 10 years professional team and new generation production techniques to operate in the fields of production, sales and after-sales technical services of diesel and gasoline generator sets, adopting human and environmental protection principles without compromising on the constantly developing technology and quality principles, It has received.

We are a corporate culture mission that closely follows technological developments, believes in the power of innovation, and keeps customer expectations in the center of continuous business.

We will continue to work continuously with all our team to provide services to you all the time and everywhere without any interruption by producing the diesel generators and gasoline generators manufactured by motor and alternator brands known in the world with the international safety and quality standards.

read more

Business Segment

Establishment Date/Number of Staff

2007 / 1-5

Related Companies/Brands

GENERATURK,PENSA,PENSA JENERATOR

Tax Administration/Tax Number

- / -

Banks Worked with

-

Certificates

ISO 14001:2004,ISO 9001:2008,OHSAS 18001:2007

PRODUCTS

CONTACT INFORMATION

AddressEsenkent Mahallesi, Cahit Zarifoğlu Caddesi, No: 20/A, Ümraniye, İstanbul, TürkiyeCountryTurkeyCityIstanbulPostal Code-